You are currently viewing Hong Kong wycieczka 2023
Hong Kong wycieczka 2023

Hong Kong wycieczka 2023

Hong Kong wycieczka – wiem, tytuł posta nieciekawy ale, często ważne, jeśli nie ważniejsze słowa jakie „wlepują” do wyszukiwarki Google wycieczkowicze. W każdym razie to już kolejny mój post w ostatnich tygodniach o wycieczkach do Hongkongu w 2023 roku dlatego, że w końcu Hongkong (Makau też) się otworzył dla turystów, znosząć wszystkie ograniczenia, a było ich niemało.

Ale po kolei:

  1. Nie ma obowiązku przedstawiania dokumentu szczepienia. Osoby niezaszczepione także mogą przylecieć do Hongkongu
  2. Nie ma oczywiście już kwarantanny
  3. Nie ma testów ale przed lotem należy zrobic pięciominutowy test antygenowy tzw. RAT. Test można kupić w każdej aptece czy drogerii, na lotnisku pewnie też za kilkanaście złotych. Po wykonaniu testu, robimy zdjęcie wyniku komórką a test utylizujemy. Zdjęcia mogą domagać się na lotnisku linie lotnicze, choć po przylocie nikt tego od nas nie żąda.
  4. Należy też pamiętać o wypełnieniu online krótkiego zgłoszenia: https://www.chp.gov.hk/hdf/.
  5. I to wszystko! Maseczek nie trzeba już nosić (choć linie lotnicze mogą nadal wymagać), ilość zakażeń koronawirusem w Hongkongu obecnie jest mała. Większość mieszkańców Hongkongu nadal maseczki nosi, lecz wynika to z przyzwyczajenia i ich wewnętrznego strachu. Turyści maseczki mogą zdjąć i nie będą negatywnie postrzegani.
  6. Odnoścnie moich usług przewodnika po Hongkongu i Makau, jako że nie do końca było wiadomo kiedy i czy w ogóle Hongkong się otworzy to poczyniłem na początku roku określone plany wyjazdowe, stąd nie zawsze będę dostępny. Postarama się oczywiście w sezonie turystycznym być w Hongkongu, choć tu niczego na 100% obiecać nie mogę i dlatego ważne by przed rezerwacją biletu lotniczego, skontaktować się ze mna.
  7. Inna ważna rzecz – bilety lotnicze. Obecnie strasznie drogie. Ilość lotów do Hongkongu nadal jest ograniczona ale ma być lepiej i to już wkrótce. Z każdym nowym miesiącem, tygodniem wznawiają loty (lub zwiększają liczbę połączeń) do Hongkongu różne linie lotnicze i ceny spadną. Podobno już na promocji bilet powrotny w Swiss można kupić na listopad za 2200 zł.
  8.