You are currently viewing Nie trzeba nosić masek w Hongkongu!

Nie trzeba nosić masek w Hongkongu!

Nie trzeba nosić masek w Hongkongu! W końcu!!!!!!! Choć nakaz prawny noszenia maseczek, w tym na ulicy, fukcjonował zaledwie od 2 lat (dokładniej 2,5) to mieszkańcy maseczki noszą już od stycznia 2020 roku, czyli od ponad 3 lat.

Od pierwszego marca 2023 roku decyzją rządu w Hongkongu, mając na uwadze niewielką ilość zakżeń i wysoki procent zaszczepionych mieszkańców, postanowino przywrócić nam nieco normalności. Nie trzeba więc nosić masek na ulicy, w sklepach, w metrze, autobusach itd. Za wyj. szpitali o domów starców/opieki.

Z chwilą ogłoszenia decyzji, 28 lutego ostentacyjnie zdjłąłem maseczkę, choć godzinę niecałą później zostałem pouczony przez policjanta by maseczkę na twarz jednak założyć, kara – 5 000 HKD tj. ok 2800 zł. Oczywiście policja już nie karała ludzi za nieprzestrzeganie tego przepisu od miesięcy, strach pozostał.

Niestety pandemia mocno naruszyła kruchą kondycję psychiczną mieszkańców Hongkongu. Maseczek nosić nie trzeba a nadal wszyscy noszą. Na ulicy nawet 80%, w metrze, autobusach – 90-95%. Do zdjęcia maseczek nawołują już nawet epidemiolodzy. Po prostu teraz/dzisiaj nie ma się czego obawiać i nie trzeba już nosić masek w Hongkongu!

Zdjęcie: HKFP