Polski przewodnik po Hongkongu i Makau

Wycieczki do Hongkongu i Makau.

Hong Kong Macau

Przewodnik po Hongkongu i Makau

Dzień 1: Wyspa Hongkong i Półwysep Kowloon

W zależności od tempa zwiedzania, w ciągu 6-8 godzin zobaczycie najważniejsze miejsca na wyspie Hongkong i półwyspie Kowloon jak: Tamar, Tai Kwun, SoHo, Hollywood Road, Central-Mid Level Escalators, Former French Mission Buiding, Plac Statui, Katedrę Św. Jana, Hong Kong Park, Causeway Bay i Times Square, promenadę Tsim Sha Tsui i Aleje Gwiazd, The Peak (Wzgórze Wiktorii), Central Market, Pottinger Street, świątynię Man Mo.  Podróżować będziemy promem Star Ferry, piętrowym tramwajem, metrem, autobusem i kolejką linową The Peak Tram oraz dżonką Aqualuna.

Cena: 25 USD za godzinę pracy, w zależności od ilości osób w grupie. Średnia cena dla grupy do 3-4 osób przy 6-godzinnym zwiedzaniu wynosi 150 USD. Uwaga! Im więcej osób w grupie, tym wyższa cena.

Dzień 2: Wyspa Lantau

Metrem lub mini busikiem pojedziemy na wyspę Lantau, do dzielnicy Tung Chung. Tam znajduje się stacja kolejki linowej Ngong Ping 360. Kolejką udajemy się do wioski Ngong Ping i słynnego na świecie posągu Wielkiego Buddy. Zwiedzamy Ngong Ping, posąg Buddy oraz klasztor buddyjski Po Lin. Z Ngong Ping autobusem jedziemy do wioski rybackiej na palach Tai O. W klasztorze jemy lunch wegetariański. Lunch możemy także zjeść w Tai O (lokalna kuchnia grupy etnicznej Tanka). Czas zwiedzania wyspy Lantau – przec. 6 do 7 godzin. 

Po zakończeniu zwiedzania turyści mogą pozostać w ogromnym (właśnie znacznie rozbudowanym) outlecie mieszczącym się przy metrze Tung Chung, zrobić zakupy, zjeść kolację etc. i sami powrócić do hotelu, korzystając ze wskazówek przewodnika.

Cena: 25 USD za godzinę pracy, w zależności od ilości osób w grupie. Średnia cena dla grupy do 3-4 osób przy 6-godzinnym zwiedzaniu wynosi 150-175 USD. Uwaga! Im więcej osób w grupie, tym wyższa cena.

Dzień 3: Makau - dawna kolonia portugalska

Venetian, Parisian, Grand Lisboa, Wynn Palace, MGM, Galaxy… Oczywiście kasyna, nie są głównym celem wycieczki do Makau. Kasyna na pewno urzekną nas swoim bogactwem i przepychem, jednak to spacer romantycznymi uliczkami wysp Taipa, Coloane oraz Makau, sprawi nam najwięcej radości.
Zwiedzanie Makau rozpoczynamy od kasyn (Taipa) lub od starówki (półwysep Makau), w zależności od Waszych preferencji. W trakcie zwiedzanie zobaczymy najważniejsze turystyczne i historyczne miejsca jak: Senado Square, Ruiny Kościoła Św. Pawła, Fortress Hill, Grand Lisboa, Happiness Street, Świątynia A-Ma, Penha Hill, Guia Hill (na życzenie), Taipa Village oraz kasyna jak wspomniane: Venetian, Parisian, Wynn Palace, Galaxy. 

Cena: 25 USD za godzinę pracy, w zależności od ilości osób w grupie. Średnia cena dla grupy do 3-4 osób przy 10-godzinnym zwiedzaniu wynosi 250 USD. Uwaga! Im więcej osób w grupie, tym wyższa cena. 

Dzień 4: Cheung Chau

Na wyspę Cheung Chau dostaniemy się promem z Central (40-50 minut). Trudno opisać w kilku zdaniach urok tej wyspy. Bez wątpienia to najbardziej urokliwa wyspa w całym Hongkongu. Na wyspę warto popłynąć by poszwędać się. Pójść na jedną plażę, na drugą, pospacerować nabrzeżem, wspiąć się na górę (piękna panorama wyspy). Na wyspie Cheung Chau popularne jest jedzenie uliczne. Kulki rybne na patyku etc. Na lunch można przysiąść w jednym z otwartych barów-restauracji przy głównej ulicy i zjeść owoce morza (dość tanio).

By wybrać się na Cheung Chau nie potrzebujesz przewodnika, jeśli jednak chcesz mogę na tę wyspę pojechać z Tobą/Wami. Wraz z podróżą na zwiedzanie Cheung Chau powinniśmy przeznaczyć ok 5 godzin. Maksymalnie 6.

Cena: 25 USD za godzinę pracy, w zależności od ilości osób w grupie. Średnia cena dla grupy do 3-4 osób przy 6-godzinnym zwiedzaniu wynosi 150 USD. Uwaga! Im więcej osób w grupie, tym wyższa cena.

Ważne! 

  1. Turyści pokrywają koszt zakupu biletów na prom/autobus do Makau, dżonką Aqualuna, kolejkami Ngong Ping i The Peak Tram
  2. Turyści pokrywają koszt wspólnie spożywanych posiłków (lunch/kolacja)
  3. Napiwki dla przewodnika nie są konieczne, jeśli ktoś bardzo chce. 
  4. Na życzenie, jeśli ktoś ma mało czasu, ma problemy z chodzeniem – mogę wynająć minibusik. Koszt 800-1000 zł za dzień i napiwkiem dla kierowcy
  5. Na życzenie odbiorę Was z lotniska i razem pojedziemy do hotelu
  6. Udzielam wszelkich rad związanych z podróżowaniem po mieście, zwiedzaniem, szczególnie gdy ktoś planuje zostać w Hongkongu nieco dłużej
  7. Na życzenie robię zdjęcia turystom.