Wycieczki do Hongkongu i Makau

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”16756″ img_size=”600×100″ alignment=”center” style=”vc_box_rounded” onclick=”link_image” css_animation=”fadeInDown”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Informacje o wycieczkach do Hongkongu i Makau w sezonie 2018-2019

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text][accordions]

[accordion title=”Sezon wycieczkowy” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Najwięcej turystów do Hongkongu przyjeżdża jesienią i zimą. Jesienią w Hongkongu nadal jest bardzo ciepło (+22 do +30), rzadko pada deszcz, jest dużo słońca a powietrze jest znacznie mniej wilgotne. Idealna pogoda dla turystów na zwiedzanie Hongkongu i Makau.

Sprawdź poniżej kilka moich porad i jeśli zamierzasz przyjechać do Hongkongu w tym okresie – zadzwoń lub napisz do mnie.

[/accordion]

[accordion title=”Czy potrzebuję wizy do Hongkongu?” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Nie, zarówno do Hongkongu jak i Makau polscy turyści nie potrzebują wiz. Natomiast wybierając się do Shenzhen już wiza będzie potrzebna, choć tę dostaniemy na granicy. Chcąc udać się dalej, w głąb Chin, jeśli nie mamy wizy, otrzymamy ją w Hongkongu, w Chinese Visa Application Service Center. Pocedura przyznania chińskiej wizy może potrwać 2-3 dni.

[/accordion]

[/accordion]

[accordion title=”Zanieczyszczenie powietrza” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Z każdym rokiem zanieczyszczenie powietrza w Hongkongu się zmniejsza, ze względu na znaczącą redukcję emisji spalin w zakładach przemysłowych w chińskiej prowincji Guangdong. W większość dni w roku zanieczyszczenie nie przekracza 3-5 punktów  w 10 punktowej skali. Problemem latem (lipiec-sierpień) może być wysokie promieniowanie ultrafioletowe (UV). To jednak dotyczy całej Azji i tutaj zaleca się używanie parasolek z filtrem UV. Kupimy je w każdym sklepie.

[/accordion]

[accordion title=”Pogoda” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Uwaga! Zmiany klimatyczne znacząco wpływają na pogodę w Hongkongu i często prognozy się nie sprawdzają. Z tego też względu nie uzależniałbym terminu naszych wakacji, pobytu w Hongkongu od miesiąca, okresu w roku. Bywa piękna, ciepła słoneczna pogoda w lutym a zimna i deszczowa w grudniu. Są lata, że zimą nie spadnie kropla deszczu, są (rzadko jednak) zimy deszczowe i bardzo zimne (nawet do 0 st.C). Tu szczęście jest ważniejsze!

Ogólnie jednak:

  • Październik: Idealna pogoda dla osób, które lubią dni ciepłe i słoneczne. Przeciętna temperatura w październiku to 25-29 st.C. Niebo rzadko bywa zachmurzone, sporadycznie popada deszcz.
  • Listopad: Nadal bardzo ciepło. Temperatura w listopadzie waha się pomiędzy 22-28 st.C. Rzadko pada deszcz, niebo może być częściej zachmurzone.
  • Grudzień: Rzadko temperatura spada poniżej 20 st. Przeciętnie 22-25. Wieczorem 17-18 st. C. Sucho i dużo słońca. Nadal krótki rękawek!
  • Styczeń: Zdecydowanie chłodniej, 16-18 st.C. Nagle temperatura może spaść do 13 st. C (monsuny zimowe) a po kilku dniach skoczyć do 18-22 st. Dobra pogoda dla osób, które nienawidzą upałów. Bywa pochmurnie, choć i nie zabraknie dni słonecznych.
  • Luty: Zimno! 14-16 st. C, zdarzają się kilkudniowe spadki do 6-8 stopni. Zdecydowanie mniej słońca i więcej chmur.
  • Marzec: Coraz cieplej i wilgotniej. Rozpoczyna się wiosna. 18-22 st. Częściej popada deszcz, bywa także pochmurnie.

[/accordion]

[accordion title=”Koszt wynajęcia przewodnika” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Przeciętnie 20 USD za godzinę pracy. Niezależnie od wybranego planu zwiedzania, wycieczkowicze zwiedzają Hongkongu średnio przez 6-8 godzin dziennie. Koszt wynajęcia przewodnika wynosi więc 120-160 USD dziennie. Plus zwrot kosztów transportu (przec. 10 USD dziennie). Nie są więc to znaczne koszty.

W przypadku większych grup wycieczkowiczów, pow. 5-6 osób, koszt godziny mojej pracy może wzrosnąć do 25-30 (do 10 osób) a nawet 40 USD (powyżej 14-15 osób) za godzinę pracy.

[/accordion]

[accordion title=”Zaliczki” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Niestety w ub. roku, w szczycie sezonu zdarzyło się kilkakrotnie, że ktoś nie przyjechał. To się zdarza. Nie chcąc jednak pozostać „na lodzie”, proponuję w tym roku wpłacać zaliczkę na poczet wyjazdu. Wysokość zaliczki – 160 USD (8 godz. pracy * 20 USD). Mam konto w Polsce i zaliczka może być przelana na konto w Polsce wg. aktualnego kursu PLN/USD. Informacje o numerze konta, podam w mailu. Uwaga, zaliczka może być zwrócona wycieczkowiczowi w przypadku rezygnacji z wycieczki na nie mniej niż 14 dni przed planowanych przyjazdem. Także gdy zachoruje przewodnik (rzadko się zdarza) lub gdy będzie mocno padać (jesienią także to rzadkie zjawisko).

[/accordion]

[accordion title=”Hotele” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Zalecam hotele w dzielnicy Tsim Sha Tsui (Kowloon) ze względu na przyjazne połączenia komunikacyjne (Star Ferry, 2 linie metra, autobusy). Oczywiście hotel równie dobrze może być w Sheung Wan, w Central czy w Mongkoku. Jeśli masz wątpliwości odnośnie wybranego hotelu, napisz do mnie a powiem Ci/Wam jaki hotel dla Was będzie najlepszy.

[/accordion]

[accordion title=”Co zwiedzę w Hongkongu?” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Zwiedzając Hongkong i Makau z przewodnikiem, zobaczysz,-zobaczycie  najważniejsze miejsca, atrakcje turystyczne polecene przez przewodniki. Jeśli masz specjalne życzenia, poinformuj mnie wcześniej o tym.

Sprawdź mój przykładowy PLAN

[/accordion]

[accordion title=”Lunch” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Zwiedzając Hongkong i Makau z przewodnikiem, około godziny 13-15:00 powinniśmy zjeść lunch. Na ogół wybieram lekkie dania, noodle, dim sum, coś co nie zapcha i pozwala na dalsze zwiedzanie. Przeciętny koszt miski dobrych noodli to 30-40 zł. Uwaga, na ogół turyści opłacają lunch przewodnika.

[/accordion]

[accordion title=”Blogi podróżnicze” icon=”info-circle” icon_color=”#ff0101″]

Uwaga, nie ufajmy w 100% informacjom „znalezionym” w internecie. Blogi podróżnicze są często fantastyczne, świetnie się je czyta ale… z przyczyn obiektywnych zdarza sie, że mijają się z prawdą. Wszak nie można oczekiwać od podróżników, którzy spędzili w Hongkongu 3-4 dni rzetelnych informacji. Nie ufajmy w 100% także… mieszkańcom Hongkongu. Oni przecież nie są turystami. Rano idą do pracy, w której spędzają większość dnia, później kolacja, dom, sen. Mieszkaniec Hongkongu rzadko bywa w miejscach turystycznych, a z historią Hongkongu jest na bakier.

[/accordion]

[/accordions][/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][/vc_column][/vc_row]