Polski przewodnik po Hongkongu i Makau

Wycieczki do Hongkongu i Makau.

Uwaga! Przylatując do Hongkongu MUSIMY przejść 3-dniową kwarantannę w hotelu (kwarantannowym)!!!

Polski przewodnik po Hongkongu i Makau

Wycieczki do Hongkongu i Makau

Hong Kong Macau

Zwiedzanie wyspy Lantau należy rozpocząć od przejażdżki kolejką linową Ngong Ping 360 do położonej w górach wioski Ngong Ping.

Zwiedzanie wyspy Lantau należy rozpocząć od przejażdżki kolejką linową Ngong Ping 360 do położonej w górach wioski Ngong Ping.
Blisko 20 minutowa przejażdżka dostarcza wielu niezapomnianych wrażeń. Koszt najtańszego biletu w jedną stronę to 145 HKD (ok 65 zł). W wiosce Ngong Ping znajduje się największy na świecie posąg siedzącego Buddy (Tian Tan Buddha, 34m) oraz buddyjski klasztor Po Lin. Zwiedzanie Ngong Ping przeciętnie zajmuje 2 godziny. Po zwiedzaniu możemy w klasztorze zjeść stosunkowo niedrogi wegetariański posiłek (ok 50 zł). Z Ngong Ping (po zobaczeniu posągu Buddy i klasztoru Po Lin) możemy udać się autobusem nr 21 i do wioski rybackiej Tai O. Tai O to wioska rybacka na palach, zamieszkiwana przez grupę etniczną Tanka. Obecnie Tai O to rodzaj lokalnego skansenu, chętnie odwiedzanego przez turystów z całego świata. W Tai O popularne są wyprawy łodziami motorowymi na poszukiwanie różowych delfinów. Na pewno warto udać się w głąb wioski i zobaczyć domki na palach od środka, a jeśli zgłodniejemy, możemy skosztować lokalnej kuchni, np. w Tai O Crossing Boat Restaurant. Autobusem nr. 21 z Ngong Ping. a z Tai O powrócić autobusem nr 11 bezpośrednio do Tung Chung. Metro (MTR) Tung Chung Line do stacji Tung Chung.

Inne atrakcje na wyspie Lantau: Disnayland, plaże (Pui O, Cheung Sha), miasteczko Mui Wo. Zobacz zdjęcia z wyspy Lantau.