Ciężkie życie Tai Tai

[tvideo type=”youtube” clip_id=”h8Qq3cFNUUI”]

Tai tai to w języku kantońskim żona, w tym przypadku żona bogatego męża, Takich tai tai, jak pokazana w filmie pani o imieniu Gloria, jest bez wątpienia w Hongkongu niemało. Najczęściej można spotkać je w drogich restauracjach i centrach handlowych, próbujące w elegancki sposób zabić czas.

Film The Life of a Hong Kong Tai Tai, został nagramy w 2010 roku przez dziennikarkę Lorea Solabarrieta, córkę koleżanki ze studiów, występującego w filmie biznesmena Davida, i miał być pracą dyplomową oraz hongkońską odpowiedzią na amerykańskie reality show The Real Housewives.

Niestety po ukazaniu sie filmu w youtube w 2012 roku, bogaty mąż tai tai zażądał od dziennikarki usunięcie filmu z sieci  twierdząć że narusza dobre imię jego rodziny (zapewne nie spodobały mu się łzy żony na końcu filmu), w czym poparł go sąd. Uparta dziennikarka nie chciała jednak odpuścića batalia sądowa trwała ponad pół roku.

Zakończenie sprawy do końca nie jest jasne, prawdopodobnie biznesmen odkupił od Lorea Solabarrieta prawa autorskie do filmu. Do czasu usunięcia filmu z youtube, obejrzało go 89 tysięcy osób. Film nadal pojawia się w sieci, choć też regularnie bywa usuwany.