You are currently viewing Przewodnik Hongkong
Przewodnik Hongkong

Przewodnik Hongkong

  • Post category:Blog

Ufff! Jeszcze tylko miesiąc upałów i będzie można rozpocząć sezon turystyczny w Hongkongu! Okres od października do marca do najlepszy czas na odwiedzenie Hongkongu i Makau.

Jestem(polskojęzycznyn) przewodnikiem po Hongkongu i Makau od blisko 10 lat, choć niestety z blisko 3-letnią pandemiczną przerwą. Od kilku miesięcy można już swobodnie podróżować do Hongkongu i Makau. Zniesione zostały wszystkie ograniczenia związane z epidemią koronawirusa.

 Jeśli planujesz przylecieć do Hongkongu i szukasz pomocy w organizacji wycieczki/zwiedzania – to dobrze trafiłaś/-trafiłeś! W Hongkongu jest dużo agencji turystycznych, choć niemal w 100% skoncentrowanych na obsłudze turystów z Chin kontynentalnych, których po prostu jest najwięcej. Na ogół turystów zagranicznych z tzw. Zachodu oprowadzają po mieście jego mieszkańcy, tak jak ja. Z uwagi też na niewielką liczbę turystów z Zachodu, w porównaniu do turystów z Chin, praca jaką wykonujemy to praca dodatkowa i często od pieniędzy, ważniejszy jest kontakt z drugim człowiekiem, z rodakiem i możliwość porozmawiania po polsku.

Jasne, zawsze możesz skorzystać z przewodnika po Hongkongu książkowego, choć te są rzadko aktualizowane. W czasie pandemii przybyło nam kilka atrakcji (jak promenada w West Kowloon i muzeum M+), kilka też takich typowo przewodnikowych atrakcji powinniśmy pominąć (jak Ocean Park). 

Preferuję zwiedzanie na luzie, bez pogoni, niepotrzebnego stresu, że czegoś nie zobaczymy, że nie dopisze pogoda itp. Im mniejszy stres tym większe prawdopodobieństwo, że nigdzie się nie spóźnimy, że wszystkie atrakcje Hongkongu zobaczymy/odwiedzimy.