Czy szczepienia są konieczne?

  • Post category:Porady
  • Post comments:0 Comments

MaseczkiZalecane szczepienia Hongkong.

W przypadku większości dorosłych i zdrowych podróżnych, przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, szczepienia nie będą konieczne. Na pewno zaszczepić się mogą osoby starsze i dzieci przyjeżdżając w okresach dużej zachorowalności na grypę, dotyczy szczególnie tzw. świńskiej grypy (N1H1), ale to też zależy od rodziców i wcześniejszej konsultacji z lekarzem rodzinnym. Natomiast jeśli chorujesz i masz gorączkę, to po przylocie do Hongkongu skaner na lotnisku może to wykryć i będziesz mieć kłopoty.

Zaleca się także nosić chirurgiczną maseczkę na ulicy, tam gdzie jest duży tłum. Dotyczy to w szczególności osób łatwo zapadających na choroby i mające czasowo niższą odporność (np. będące po chemio i radioterapii). Maseczki są tanie i można je kupić w każdym sklepie. Jeśli kaszlesz, masz katar, także noś maseczkę, dla bezpieczeństwa innych. Zaleca się myć często ręce, a przed jedzeniem jeśli nie mamy możliwości umycia rąk, użyć sterylizującego żelu, dostępnego powszechnie jak maseczki w każdym sklepie. I absolutnie nie należy dotykać jakichkolwiek zwierząt, w szczególności ptaków. Dużo przydatnych i aktualnych informacji znaleźć można na stronie: http://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/none/hong-kong-sar

Uwaga! Wykupując ubezpieczenie na wycieczkę do Hongkongu, upewnij się czy w warunkach ubezpieczenia nie ma zapisu o konieczności dokonania szczepień.

Zobacz także: http://www.medycynatropikalna.pl/kraj/hong-kong/72

Zdjęcie: Reuters