You are currently viewing Hongkong – powraca in-town check-in

Hongkong – powraca in-town check-in

  • Post category:Blog
  • Post comments:0 Comments

Po 3 latach na stację Airport Express Hong Kong powraca in-town check-in. Z powodu pandemii i licznych ograniczeń in-town check-in na stacjach Airport Express Kowloon i Hong Kong był zamknięty, teraz otwiera się stacja Hong Kong. Pasażerowie mogą dokonać odprawy i odebrać kartę pokładową od 90 minut do 24 godzin przed odlotem, w godzinach obsługi.

WAŻNE: Obecnie tylko pasażerowie linii Cathay Pacific mogą dokonać in-town check-in. Pasażerowie pozostałych linii lotniczych muszą jeszcze chwilę poczekać.

Większość turystów nie jest świadoma, że można odprawić bagaż na samolot, zrobić check-in już na stacji Airport Express, bez potrzeby udawania się na lotnisko. Jeśli nasz hotel znajduje się na wyspie Hongkong (dzielnica Central, Admiralty lub Wan Chai), lot mamy o północy a wymeldować z hotelu musimy się już w południe – najprościej udać się na stację Airport Express Hong Kong z bagażami, zrobić check-in na nasz lot w stoisku linii lotniczych Emirates, Lufthansa etc., nadać bagaż rejestrowany, bagaż podręczny zostawić w przechowalni bagażu obok i udać się na zwiedzanie.

By dokonać in-town check-in musimy mieć wykupiony bilet na lotnisko szybką koleją Airport Express, nieco ponad 20 minutowa podróż ze stacji Hong Kong. Gdy lot nasz jest o 22:00 to możemy o 20:00 zakończyć zwiedzanie, odebrać bagaż podręczny z przechowalni i około 20:30 będziemy już na lotnisku.

Następnie szybko kontrola bezpieczeństwa, immigration i kierujemy się do właściwej bramki. Wszystko super sprawnie, szybko, bez kolejek.

Uwaga! In-town check-in na stacji Hong Kong czynny jest od 9 rano do 15:00.

Błażej