Nha Trang

Po długiej przerwie związanej z remontem, zmianą menu oraz szefa kuchni, podwoje swe otworzyła restauracja wietnamska Nha Trang przy Wellington Street. O jakości jedzenia z pewnością świadczy długa kolejka osób oczekujących na stolik, niezależnie od pory dnia.

Cena miski zupy Pho (Pho Thai, Pho Ga, Pho Chin etc) nie przekracza 50 dolarów (20-22 zł).  Warto skosztować także innych wietnamskich przysmaków, choć na przeciętny żołądek miska Pho w zupełności wystarczy.

Inne restauracje Nha Trang znajdują się w Wan Chai i Tsim Sha Tsui. Dokładne adresy znajdują się na stronie internetowej Nha Trang.

Z pewnością nikt nie będzie rozczarowany smakiem wietnamskich potraw w Nha Trang. Zapomnijcie wszystko o czym słyszeliście lub jedliście w Polsce. Wietnamskie jedzenie jest pyszne!

Ważne: koniecznie należy podejść do pani urzędującej przed wejściem do restauracji i pobrać numerek.

______________

W trakcie krótkiego pobytu w Polsce latem br. miałem okazję spróbować zup pho w wietnamskich barach w Warszawie. Okazuje się, że są one coraz bardziej popularne w Polsce, szczególnie wśród młodych ludzi. Niestety zawiodłem się bardzo na jakości… Tylu Wietnamczyków mieszka w Polsce a nie potrafią razem do kupy się zebrać i zrobić porządnej restauracji, serwującej smaczne wietnamskie dania. Szkoda…

Wpis z 7 marca 2010r. Restauracja Nha Trang istnieje do dzisiaj i nadal serwuje smaczne potrawy. Choć polecam głównie restaurację przy Wellington Street.