Owoce morza w Lei Yue Mun

Lei Yue Mun to niewielka wioska położona nad brzegiem morza na półwyspie Kowloon. Obróbka kamienia przez lata była podstawowym źródłem utrzymania mieszkańców Lei Yue Mun. Obecnie wioska powoli wymiera a rytm życia miejscu nadają położone w pobliżu restauracje serwujące owoce morza, choć niestety nie na kieszeń przeciętnego wycieczkowicza. Skromna kolacja dla pary to wydatek najmniej kilkaset złotych. Podobnie jak w przypadku innych restauracji serwujących owoce morza, to co chcemy zjeść, możemy wybrać z ustawionych obok restauracji dużych akwariów, następnie po uregulowaniu niemałego rachunku zanosimy kucharzowi. On już będzie wiedział co z tym dalej zrobić. Owoce morza w Lei Yue Mun pochodzą na ogół spoza Hongkongu – z Australii, Kostaryki, Kanady etc. Niestety większość akwariowych stworów  z Lei Yue Mun nie spotkamy (już) w Południowochińskim morzu.

Do Lei Yue Mun warto na pewno pojechać późnym popołudniem na zachód słońca (ok. godz. 18:00) i by zobaczyć samą wioskę Lei Yue Mun (tu trzeba przejść przez wszystkie restauracje i sklepy sprzedające owoce morza).

Nadal na wzgórzach dostrzec można porzucone kamieniołomy. Na Devil’s Peak znajdziemy fortyfikacje obronne zbudowane na początku XX w., by przeciwdziałać zagrożeniu militarnemu ze strony Francji i Rosji. Warta zobaczenia jest świątynia Tin Hau (poświęcona bogini morza) a którą znajdziemy na krańcu wioski.

Dojazd metrem (MTR) do stacji Yau Tong lub niewielkim promem tzw. kaito z Sai Wan Ho.