Symfonia Świateł

  • Post category:KWL
  • Post comments:0 Comments
Grudzień 2017. Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Hongkongu – “Symfonia Świateł” (ang. Symphony of Lights) doczekała się w końcu zmian!

Uznana niegdyś przez Księgę Rekordów Guinness’a jako największy stały pokaz świateł, “Symfonia świateł” jest  obecnie o 4 minuty krótsza, a ilość budynków biorących udział w pokazie została (czasowo) zmniejszony do 40, z 43.
Ale na tym koniec złych wieści. Teraz dobre! Odnowiony poprzez dodanie nowych, różnych kolorów laserów oraz iluminacji LED, aktualny show zdecydowanie jest bardziej efektowny i co równie ważne, zużywa mniej energii.
Do nowych budynków uczestniczących w “Symfonii Świateł” dołączył Tamar (centrum rządu) w dzielnicy Admiralty, Revenue Tower (urząd skarbowy) w Wan Chai oraz terminal morski Kai Tak. Jednak jak podkreśla dyrektor artystyczny Richard Lindsay, duszą przedstawienia jest muzyka stworzona przez kompozytora Christian’a Steinhäuser’a wykonana przez Hong Kong Philharmonic Orchestra pod batutą Matt’a Dunkley’a.

Pokaz świateł w 2011 roku przyciągnął na promenadę w Tsim Sha Tsui 1,8 mln turystów, niestety w kolejnych latach ilość turystów systematycznie spadała (1,45 mln w 2015 roku), głownie za sprawą samego show, zbyt “przestarzałego” jak na XXI wiek. Zmiany więc były niezbędne!

Pokaz świateł i laserów odbywa się codziennie na słynnej promenadzie w Tsim Sha Tsui, Kowloon o godzinie 20:00. Wstęp jest bezpłatny, pokaz trwa około 10 minut. Bezpośrednio na promenadę dostaniemy się promem Star Ferry (bilet kosztuje nieco ponad złotówkę) z Central lub Wan Chai, lub wysiadając na stacji metra (MTR) Tsim Sha Tsui.