The Royal Pacific Hotel and Towers

Nie jest to absolutnie reklama tego hotelu, raczej kilka luźnych myśli.

Wybierając hotel często w pierwszej kolejności patrzymy na cenę oraz ilość gwiazdek. Dopiero później zwracamy uwagę na położenie hotelu, nieraz na samym końcu.

Czterogwiazdkowy The Royal Pacific Hotel and Towers w Tsim Sha Tsui (Kowloon) położony jest bez wątpienia w miejscu “strategicznym”. W zasięgu ręki mamy promy do Makau i Chin. W pobliżu (Austin) znajduje się stacja metra linii West Rail Line (10-15 minut pieszo) oraz Kowloon Airport Express i Tung Chung Line (15-20 minut). Do stacji Kowloon w kilka minut dostaniemy się hotelowym autobusem. W 2018 roku, gdy uruchomione zostanie szybkie połączenie kolejowe z Kantonem (Guangzhou), zaledwie w kilka minut po wyjściu z hotelu dojdziemy na dworzec kolejowy. A gdyż już przejdziemy odprawę paszportową, w Shenzhen znajdziemy się już po 14 minutach.

Stosunkowo blisko będziemy mieć także do stacji metra Tsim Sha Tsui, do przystani promowej Star Ferry oraz słynnej promenady w Tsim Sha Tsui (15-18 minut). Miłośnicy porannego joggingu na pewno będą zadowoleni bliskością Kowloon Park. Wystarczy przejść kładkę nad ulicą i już jest park. Hotel ma także dostęp do promenady. Może bez tak spektakularnego widoku jak ta w Tsim Sha Tsui przy Star Ferry, choć za to niezatłoczonej.

Przy hotelu znajdziemy także duże centrum handlowe Harbour City z wieloma restauracjami.

Rozpatrując podróż z lotniska do hotelu, taksówka lub pociąg Airport Express do stacji Kowloon (kilkanaście minut) i hotelowy shuttle bus (10-15 minut) ze stacji Kowloon. Powrót na lotnisko, taksówka lub shuttle bus do stacji Kowloon Airport Express. Jeśli lot mamy wieczorem to możemy wcześniej nadać bagaże na stacji Airport Express i udać się do położonego przy stacji centrum handlowego Elements (dużo restauracji i sklepów, kino, lodowisko oraz taras widokowy Sky100). Za kilka lat przy stacji Kowloon powinno także funkcjonować duże centrum kulturalne West Kowloon Culture District (obecnie w budowie). W każdym razie kilka godzin możemy w centrum handlowym Elements przyjemnie spędzić (lunch/kolacja/Sky100) a jak będzie się nudziło to możemy zawsze wyjść z centrum handlowego i pospacerować w okolicy (a warto).

Podsumowując, pod kątem położenia, hotelu The Royal Pacific Hotel and Towers zasługuje na “mocne” 4 gwiazdki!