You are currently viewing Zdjęcia w Hongkongu

Zdjęcia w Hongkongu

Zbliża się wycieczkowy sezon w Hongkongu.Wkrótce minie upalne lato i rozpocznie się piękna jesień. Zauważyłem, że często wycieczkowi odwiedzający miasto nie dbają o swoje zdjęcia w Hongkongu lub ograniczają się do fotek robionych komórką. A szkoda…

O ile aparaty w naszych smartfonach z każdym rokiem są coraz lepsze to nadal zdjęcie nawet najnowszym iPhone’m nie dorówna zdjęciu zrobionym profesjonalnym aparatem fotograficznym z profesjonalnym obiektywem.  

Jeśli będziesz w Hongkongu (i Makau) nawet przejazdem, i znajdziesz chwilę czasu – daj mi znać! Jestem fotografem-amatorem, robię zdjęcia dla przyjemności, mam najnowszy aparat (Fujifilm XH-2) i kilka dobrych obiektywów (w tym 50-140mm F2.8, świetny portretowy zoom) i chętnie zrobię Ci lub Wam zdjęcia.

Oczywiście nic za darmo. Oto kilka uwag/zasad:

  1. Sesja foto trwa na ogół 60 minut, czasem 90.
  2. Na ogół na sesję wybieramy porę późnopopołudniową, bliżej zachodu słońca i tzw. golden hour ale nie jest to konieczne. Tu dużo zależeć będzie od Twojego/Waszego czasu. Odradzam jednak zdjęcia w południe.
  3. Zdjęcia często robimy na promenadzie w Tsim Sha Tsui z widoczną w tle panoramą wyspy Hongkong, choć ciekawych miejsc na fotki w Hongkongu nie brakuje (za wy.j. słynnego The Peak, gdzie zdjęcia wykonywane są przez profesjonalnych fotografów). Tu dużo też zależeć będzie pory roku i położenia słońca. 
  4. Wszystkie zdjęcia w formacie JPG umieszczam na dysku Google do pobrania i oceny. Następnie wybranych przez turystę do 20 zdjęć koryguję pod Lightroom/Photoshop.
  5. Koszt 200 USD obejmuje: dojazd do turysty, odbiór z hotelu, przygotowanie do sesji (wybór z turystą miejsca) oraz obróbkę/korektę zdjęć pod Lightroom/Photoshop.
  6. A jeśli zdjęcia nie wyjdą (raczej to niemożliwe ale wszystko zdarzyć się może) to oczywiście nic nie zapłacisz!

Jeśli skorzystasz z moich usług przewodnika po Hongkongu i Makau to oczywiście na Twoje życzenie zdjęcia gratis mogę zrobić Ci w każdej chwili, na wspomnianej promenadzie, na tarasie The Peak itd. Jako, że aparat i obiektywy są cieżkie to nie mogę i nosić z sobą przez 6-8 godzin oprowadzając turystów. Na ogół biorę aparat z podstawowym zoom 16-55m (1.5 cropped sensor). 

Na sesję foto muszę zabrac dodatkowe obiektywy (w tym obiektyw portretowy), baterie itp., krótko mówiąc przygotować się.

Błażej