Albert Ho ogląda panienki

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Albert Ho – prawnik, ustawodawca (vel poseł), były kandydat na szefa rządu i były przywódca największej prodemokratycznej partii w Hongkongu Democratic Party, został przyłapany na oglądaniu skąpo ubranych panienek. Zdarzenie co gorsza, miało miejsce w czasie dorocznego przemówienia Sekretarza ds. Finansów Johna Tsang, prezentującego budżet miasta.

Albert Ho, zgodnie z wczorajszą decyzją Democratic Party, zapłaci 10 000 dolarów (4 tyś. zł) kary w formie dotacji na wybraną organizację wspierającą prawa kobiet. Ustawodawca kilkakrotnie przeprosił również członków swojej partii, parlamentarzystów i społeczeństwo, obiecując nigdy nie dopuścić do podobnych zachowań.

Zarówno kara finansowa jak i mocna krytyka kolegów z partii Alberta Ho, to obecnie jego najmniejsze zmartwienie. Albert Ho musi się teraz zmierzyć z żoną, która może być mniej wyrozumiała. Nie wiadomo także jak zareagują  wyborcy Alberta Ho. Zdarzenie niby błahe lecz może kosztować go utratę mandatu poselskiego. Albert Ho zasiada w lokalnym parlamencie Legco już od 1995 roku.

Zdjęcie: SCMP