You are currently viewing Do Hongkongu zbliża się tajfun Doksuri

Do Hongkongu zbliża się tajfun Doksuri

Do Hongkongu zbliża się supr tajfun Doksuri… Tajfun jest jeszcze 800 km od wybrzeży Hongkongu ale już teraz pogoda trochę wariuje.

Oprócz wysokich temperatur, dochodzących do 37-38 stopni, dużym problemem dla wycieczkowiczów z pewnością będzie wysokie promienowanie ultrafioletowe czyli UV przekraczające w południe 11 punktów. Wiem, nie ma czym się tutaj chwalić! Wg. Wikipedii UV “11” raczej nie spotyka się na świecie. Raczej bo wczoraj o 13:00 w Hongkongu UV wynosiło … 11,7.  

Do tego dochodzi takie zwykłe zanieczyszczenie powietrza i smog fotochemiczny. 

Jasne, planując podróż do Hongkongu nie wiemy na jaką pogodę trafimy, nie zaszkodzi jednak na każdą okoliczność się przygotować! Zabrać lub kupić na miejscu parasol z powłoką chroniącą nas przez promieniowaniem UV, obowiązkowo krem z filrem UV +50 albo i więcej, w miarę możliwości zwiedzać miast albo wcześnie rano, lub dopiero późnym popołudniem, starać się przebywać w ocienionych miejscach. 

Szczęśliwie gdy już tajfun Doksuri dotrze do Hongkongu to oczyści i ochłodzi powietrze. Tyle, że będzie lało i to przez kilka dni bez przerwy……..

Aktualizacja

Tajfun ominął Hongkong. Nie padało i nie wiało za to było upalnie.