Dragon Lodge

Udając się na taras widokowy The Peak 428, nie zaszkodzi trochę zmodyfikować plan zwiedzania i wybrać się na krótki spacer wokół wzgórza The Peak (choć nie wokół The Peak 428).

Popularna trasa wycieczkowa zwana The Peak Circle Walk poprowadzi nas m.in obok Dragon Lodge.
Posiadłość najprawdopodobiej została wybudowana w 1939 roku. Pierwszy właściciel Dragon Lodge zbankrutował a kolejny powiesił się w budynku. Podobno w czasie II Wojny Światowej, Japończycy zamordowali na terenie posiadłości 7 katolickich zakonnic, choć informacje te nie zostały potwierdzone. To także nie to wpłynęło na negatywną opinię posiadłości i uznanie jej za nawiedzoną przed duchy. W nie do końca jasnych okolicznościach (bankructwo skutek spekulacji na rynku nieruchomosći?) Dragon Lodge opuszczono w latach 60-tych. Kobieta, która mieszkała tam (prawdopodobnie) jeszcze w latach 70-tych, widywała na terenie posiadłości umarłe osoby w tym wołającą o pomoc 11-letnią dziewczynkę o czarnych włosach i w koszuli nocnej.
Dragon Lodge w 2004 roku zakupiono za 76 mln dolarów USD (280 mln zł) (kto?) i mimo rozpoczętej renowacji, wygląda na to że posiadłość ponownie porzucono. Poza ogrodzeniem uniemożliwiającym “zwiedzanie” budynku, żadne znaczące prace od kliku lat nie są przeprowadzane.
Zdjęcia: https://hiddenhk.com/