Heritage Lodge w Mei Foo

Heritage Lodge to stosunkowo nowy hotel (czynny od 2014r.) położony przy ulicy Castle Peak Road, niepodal stacji metra Mei Foo. Jeszcze do nieawna sanatorium, w latach wcześniejszych mieścił się tutaj szpital zakaźny dla m.in chorych na trąd (lata 30-te XXw).

Hotel ma 89 pokoi położonych w 5 budynkach zbudowanych z czerwonej cegły.
Wrażenia? Duże pokoje, stosunkowo czysto, cicho. Po dniu spędzonych w hałaśliwym mieście, wieczorny pobyt w Heritage Lodge może być bez wątpienia miłą odmianą.
Do stacji metra Mei Foo, szybko dostaniemy się linią West Rail Line z East Tsim Sha Tsui. Może kilkanaście minut. Niestety jako, że hotel położony jest na wzgórzu, po wyjściu z metra i dotarciu na ulicę wiodącą do hotelu (ok 8-10 minut), będziemy musieli wspiąć się dość wysoko na górę. Szczęśliwie są windy, prawie na sam szczyt 🙂
To jednak może być dla wielu turystów przeszkodą.
Hotel jest jak na Hongkong niedrogi. W promocji, bez śniadania – 600-700 HKD. To dobra cena.
Inny minus…. komary. Niestety wiosną możemy mieć z nimi problem. Okna mają siatki, jest klimatyzacja ale komary i tak mają swoje sposoby by wyssać z nas krew….
Hotel dysponuje minibusem, który raz na godzinę odwozi turystów i przywozi z jednej z dwóch stacji metra (Mei Foo i Lai Chi Kok).
Heritage Lodge to na pewno oryginalne miejsce na nocleg. Polecane razczej osobom, które planuja min. kilkudniowy pobyt w mieście.
https://www.heritagelodgehk.com/en