Hop Inn Tsim Sha Tsui

Nie jestem wielkim zwolennikiem hosteli, choć zdaję sobie sprawę, że niejeden hostel dorównuje niższej klasy hotelom a i te wyższej klasy potrafi zawstydzić.

Hongkong nie ma trochę szczęścia do hosteli. Niechlubna reputacja Chunking Mansion wzbudza niechęć do samych hosteli w ogóle. Bywają jednak wyjątki. Dzisiaj o jednym z nich.
Hop In w Tsim Sha Tsui ma dwie lokalizacje, jako hostel z piętrowymi łóżkami przy Mody Road i hotel 1* kilkadziesiąt metrów dalej przy Carnarvon Str.
Różnica w cenie i wyglądzie nieznaczna.
Dla jasności, nie są to miejsca na romantyczną podróż, o ile się już dawno skończyło 18 lat.
Zarówno hotel (de facto nieco lepszy hostel) są umiarkowanie czyste. Z dotychczasowych wycieczkowiczów mieszkających w obu miejscach, nikt na czystość nie narzekał. Sam sprawdzałem i jest OK.
Jeśli nie chcemy przebywać wieczorem w pokoju, możemy udać się do wspólnego pokoju, z telewizorem, barkiem, dużą kanapą.
Hotel oferuje dodatkowo małe patio, co może być ważne dla osób palących oraz pralki. (Jednak jeśli ktoś chce zrobić szybko pranie, warto poszukać pralnię w pobliżu by po kilku godzinach za równowartość kilkudziesięciu złotych, odebrać nasze rzeczy łącznie z bielizną, wyprane, wysuszone i ładnie złożone).

Ważna jest tutaj bez wątpienia lokalizacja Hop Inn. W samym centrum Tsim Sha Tsui East. Maksymalnie 8-10 minut pieszo do linii metra West Rail Line, kilka minut dalej do Tsuen Wan Line. Może 15 minut do Tsim Sha Tsui Promenade i Star Ferry.
Wokół obu noclegowni znajdziemy dużo niedrogich restauracji.
A co najważniejsze…. Nie kręcą się po okolicy i hostelu podejrzane typy z Afryki, Pakistanu, Indii. A to niestety jest zmorą Chunking Mansion.

Przyglądając się hostelowym gościom, zauważyłem sporo białych twarzy, kilka pań z Korei, młodą parę z Chin. A to kolejny plus. Wszak możemy kochać się jak bracia ale mieszkać nie musimy razem. Ta uwaga dotyczy wspomnianych wcześniej mieszkańców Afryki, niewyedukowanych przekupek z Chin i handlarzy z tysiącami tobołów z niezidentyfikowanych części świata.

Podsumowując, polecam! Podróżując zarówno indywidualnie, choć przede wszystkim grupowo, szukając rozsądnego a niedrogiego hostelu, warto pomyśleć o Hop Inn.
http://www.hopinn.hk/index_en.php