Ocean Park

[divider_advanced color=”#01aef0″ paddingTop=”-45″ paddingBottom=”28″ thickness=”2″]

[three_fourth]

[divider_padding]

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

Ocean Park w Hongkongu polecany jest przez wszystkie biura podróży i przewodniki  jako największą atrakcję Hongkongu. Szczerze mówiąc wszystko zależy od czasu jaki planujemy spędzić w Hongkongu. Jeśli tylko kilka dni to lepiej sobie Ocean Park „odpuścić”, są znacznie ciekawsze miejsca. No chyba że ktoś kocha ryby, to wtedy obowiązkowo!

Wycieczka do Ocean Park z pewnością zajmie nam cały dzień. Nim wsiądziemy w autobus, który zawiezie nas do parku (wejście Tai Shue Wan) zaleca się zrobić małe zakupy. Jeden litr wody dla 1 osoby to niezbędne minimum  a mała butelka wody w Ocean Park to niestety wydatek 7-8 zł.

Z pewnością najwięcej czasu spędzimy w części szczytowej (The Summit), gdyż jest najbardziej interesująca. Do części nizinnej (The Waterfront) warto pojechać kolejką linową by zobaczyć pandę i złote rybki.

Co ważne, po zakupie biletu za 250 dolarów (ok 110 zł), wszystko w Ocean Park mamy za darmo, za wyj. jedzenia, picia i paru innych drobiazgów. Przed podróżą do Ocean Park wypada zajrzeć na ich stronę internetową. Tam znajdziemy wszystko to, co wiedzieć musimy.

Uwaga: Ze względu na dużą ilość turystów z Chin kontynentalnych odwiedzających Ocean Park (bywa tłoczno), możemy mieć kłopot z nabyciem biletów tego samego dnia.

[/one_fourth_last]