Hong Kong Airport Express Travel Pass

Hong Kong Airport Express Travel Pass

Podróżni przybywający do Hongkongu na mniej niż tydzień i planujący korzystać z przejazdu Airport Express w drodze z lotniska do hotelu (z ewentualną dalszą podróżą bezpłatnym busikiem tzw.shuttle bus ze stacji końcowej Hong Kong do jednego z popularnych hoteli położonych na wyspie Hongkong), powinni rozważyć zakup na lotnisku Hong Kong Airport Express Travel Pass.

Bilet zakupimy w jednym z centrów obsługi klienta (Airport Express Customer Service Centre), które znajdziemy w na lotnisku, tuż po opuszczeniu strefy przylotów.

Karta ta pozwala nam na dwa przejazdy koleją Aiport Express oraz daje 3 pełne dni (pod rząd) gratisowych przejazdów metrem, zwanym w Hongkongu MTR. Koszt karty (with two single journeys) wynosi 300 HKD. Kartę można doładować na każdej stacji metra (50 HKD wystarczy) lub sieci sklepów 7 Eleven/Circle K. Po powrocie środki niewykorzystane z karty (po doładowaniu) oraz depozyt (50 HKD) zostanie nam zwrócone.

Uwaga! Osoby nie zamierzające podróżować często metrem w trakcie pobytu w Hongkongu, wystarczy że kupią zwykły powrotny bilet Aiport Express. Mając jednak na uwadze, że bilet powrotny z Central do Tung Chung (udając się do Tai O lub by przejechać się kolejką linową do Wielkiego Buddy) to wydatek ok 50 HKD, zakup Hong Kong Airport Express Travel Pass bez wątpienia nam się opłaci.