Hotel Marriott Ocean Park

Hotel Marriott Ocean Park to zdecydowanie dobry hotel! Wybudowany zaledwie rok temu kosztem 5 miliardów dolarów hongkońskich (2,5 mld zł), hotel wart jest polecenia nie tylko przybyłym do miasta turystom. Często z oferty hotelu korzystają sami mieszkańcom Hongkongu poszukujący odpowiedniego miejsca na tzw. ‘micro-break’.
A to popularna forma odpoczynku w mieście. Wyprowadzić się na weekend z mieszkania by spędzić go w hotelu, oddalonym nieraz zaledwie 15-30 minut drogi metrem.
https://www.oceanpark.com.hk/en/hotels/hong-kong-ocean-park-marriott-hotel

Stąd mało w hotelu spotkamy mało prawdziwych turystów a przeważają sami mieszkańcy Hongkongu. Większość z hotelowych gości z pewnością wcześniej odwiedzi park rozrywki Ocean Park. A wieczorem uroczysta kolacja w gronie przyjaciół lub rodziny i do łóżka. Dnia następnego jeszcze hotelowe śniadanie i powrót do domu (wersja pobytu dla Hongkończyków)

Poza położeniem, tylko 1 przystanek metrem do Admiralty, zdecydowany plus hotelu to duże, nowocześnie urządzone pokoje.  Plus kilka dobrych restauracji i ta specyficzna atmosfera relaksu unosząca się w powietrzu…

Zdecydowanie polecam!