Kolejny rekord pobity

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Niewielki sklepik (patrz zdjęcie, zaledwie 12 m.kw) w dzielnicy Causeway Bay przy 77-83 Matheson Street, sprzedany został za rekordową kwotę 180 milionów dolarów (72 mln zł), Nabywca zapłacił więc blisko 15 milionów dolarów (6 mln zł) za 1 metr kw. sklepu. Jako że najemca może płacić nawet i 300 tyś dolarów czynszu miesięcznie (120 tyś zł) to zysk z inwestycji nie przekroczy 2% rocznie. Inaczej mówiąc inwestycja zwróci się najwcześniej po 50 latach. Oczywiście na to nabywca raczej nie liczy a na ewentualną zwyżkę cen nieruchomości w Causeway Bay.

Niektórzy agenci nieruchomości uważają jednak, że nabywca przepłacił za sklep, który mimo iż znajduje się blisko głównego centrum miasta Times Square, to jednak z dala od zatłoczonej Russell Street. Sklep jest także mały co redukuje liczbę potencjalnych najemców.

Jednak przy Russell Street ceny małych sklepów dochodzą nawet do 300 mln dolarów (12o mln zł) oraz brak chętnych na ich sprzedaż, i zapewne dlatego nabywca sklepu przy Matheson Street zdecydował się zapłacić tak duże pieniądze za sklepik oddalony od głównego ruchu ulicznego.