Koniec wyścigów chartów w Makau

  • Post category:Makau
  • Post comments:0 Comments

To już koniec Macau Canidrome Club i wyścigów chartów w Makau. W lipcu przyszłego roku klub zostanie zamknięty. Funkcjonujący od 1963 roku klub nadal przynosi dochód, mimo coraz mniejszej ilości graczy. W ubiegłym roku makaońska właścicielka Macau Canidrome Club – Angela Leong On-Kei, także ustawodawca i czwarta żona miliardera Stanleya Ho (do Stanleya Ho i jego dzieci z licznych związków należy nadal większość kasyn w Makau), zarobiła na wyścigach 4,8 mln patacas (ok 2 mln zł).
Jako, że klub położony jest w centrum półwyspu Makau, w pobliżu dużego skupiska ludności, prawdopodobnie na terenie klubu powstanie nowe osiedle mieszkaniowe.

Ta wiadomość łez jednak przynieść nie powinna. Macau Canidrome Club “zasłynął” z usypiania zbyt wolno biegających lub chorych chartów. W 2011 roku klub uśmiercił aż 383 psy.

Uwaga! Osoby, które zechciałyby przygarnąć charta wyścigowego, mogą zrobić to już teraz. Na adopcję czeka blisko 650 chartów. Ponad 250 z nich znajdzie wkrótce swój nowy dom w Anglii, we Włoszech, Francji, Portugalii i Hongkongu, niestety większość z chartów może trafić do Chin lub Wietnamu, gdzie organizowane są prywatne wyścigi chartów, często nielegalne lub zostać uśpiona.

Osoby zainteresowane przygarnięciem charta, powinny skontaktować się z organizacją Anima: http://animamacau.org/