Lui Che Woo najbogatszy w Makau

  • Post category:Makau
  • Post comments:0 Comments

Pochodzący z Hongkongu Lui Che Woo (zdjęcie) – założyciel i prezes kasyna Galaxy wg. Forbes wzbogacił się w minionym roku o 7,8 mld USD (ok 27 mld zł) i z fortuną wynoszącą 19 mld USD (ok 66 mld zł) jest obecnie najbogatszym mieszkańcem Makau.

Po przejściu na emeryturę Stanleya Ho i podziale majątku, najstarsza córka Pansy Ho zarządzająca kasynami należącymi do MGM China z majątkiem 5,5 mld USD (ok 19 mld zł) znalazła się na miejscu drugim listy magazynu Forbes.

Czwarta żona Stanleya Ho – Angela Leong, prezes SJM (m.in.Grand Lisboa, Grand Lisboa Palace) w minionym roku straciła 300 mln USD i aktualnie jej majątek to 4 mld USD (14 mld zł). Miejsce trzecie Forbes.

W zestawieniu najbiedniejszy okazał się jedyny syn Stanleya Ho – Lawrence Ho, prezes Melco Resort (City of Dreams, Studio City Macau, Altira, by tylko wspomnieć o biznesie w Makau), który zwiększył w ub. roku swój majątek aż o 85% i obecnie ma 2,6 mld USD (9,1 mld zł). Co ciekawe Lawrence Ho zarządza Melco wraz z australijskim biznesmenem James’em Packer’em. Tak, tym samym, który romansował z Mariah Carey.