Kradną diamenty, kradną…

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

 

Dwa diamenty 47 i 15 karatowy o wartości 20 milionów dolarów (9 mln zł), skradziono ostatniego dnia Międzynarodowych Targów Biżuterii (International Jewellery Show) w Wan Chai. O zniknięciu diamentów poinformowano policję 10 minut po zamknięciu wystawy w Convention and Exhibition Centre.  Policja jak do tej pory nikogo nie aresztowała.

Tydzień wcześniej na Międzynarodowych Targach Diamentów, Klejnotów i Pereł (International Diamond, Gem and Pearl Show), także organizowanych przez Trade Development Council (Rada Rozwoju i Handlu), w centrum wystawienniczy AsiaWorld-Expo, szajka złodziei z Chin przeniknęła przez wzmocnioną ochronę i ukradła dwa 3 karatowe diamenty o wartości 1,5 mln dolarów (675 tyś zł), dokonując sprytnej podmiany prawdziwych diamentów na fałszywe. Policja zatrzymała w tej sprawie 6 kobiet z Chin, lecz odzyskano tylko 1 diament.

Ponad 4 300 wystawców i 76 000 kupców uczestniczyło w obu wystawach/targach.

W roku ubiegłym na Międzynarodowych Targach Diamentów, Klejnotów i Pereł, 370 klejnotów wartych ponad 170.000 dolarów amerykańskich skradziono w dwóch przypadkach..

Zdjęcie: SCMP. Zatrzymane Chinki, które uczestniczyły w kradzieży diamentów na Międzynarodowych Targach Diamentów, Klejnotów i Pereł.