Kronika kryminalna

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Mieszkańcy Kwai Shing Estate w Kwai Chung, nie mogą się otrząsnąć z szoku, po sobotnim ataku cierpiącego na schizofrenię 42-letniego mężczyzny, który w szale zadał śmiertelne ciosy tasakiem kuchennym 2 osobom a kolejne 3 ciężko ranił. Mężczyzna wcześniej już był skazany na 3 lata za podobny atak . Kilka lat wcześniej zranił wielokrotnie nożem żonę, w urojeniach podejrzewając ją o zdradę.
Zamordowani to pracownik budynku, w którym mieszkał chory morderca oraz jeden z mieszkańców.

Sekretarz ds. Żywności i Zdrowia York Chow Yat-ngo, zapowiedział wdrożenie systemu dla sąsiadów i pracowników społecznych do informowania właściwych organów o osobach psychicznie chorych i stanowiących zagrożenie. Ponad trzykrotnie zostanie też zwiększona pomoc społeczna dla chorych w roku bieżącym.

Wg. danych rządowych, prawie 40 tyś. osób psychicznie chorych, po leczeniu szpitalnym, przebywa na wolności.

[divider]

Na 10 lat więzienia skazano kobietę, która w depresji i zazdrości próbowała ukraść noworodka, wprost z brzucha swojej znajomej.

27-letnia Leung Sin-ting przez długi czas udawała przed mężem ciążę. po czym podstępnie zaproszoną do domu ciężarną koleżankę (poznaną wcześniej w internecie), doprowadziła do nieprzytomności dusząc kablem i nacięła nożem  10 cm otwór by wyjąć noworodka. Przybyły do domu mąż zobaczył obie kobiety w kałuży krwi i od razu zadzwonił po policję.

Poszkodowana kobieta natychmiast trafiła do szpitala, gdzie zrobiono jej cesarskie cięcie. Niestety dziecko odniosło poważne uszkodzenia mózgu i upośledzenia niektórych organów.