Lady MacLehose Holiday Village

Lady MacLehose Holiday Village

Lady MacLehose Holiday Village w Sai Kung Country Park (obaszar Pak Tam), to jeden z wielu kempingów dla dzieci i młodzieży jakie znajdziemy w Hongkongu. Uprzednio służył jako miejsce zakwaterowania dla robotników pracujących przy budowie zbiornika wodnego High Island Reservoir, po zakończeniu której został przekazany rządowi i przekształcony w kemping, otwarty dla mieszkańców w 1981 roku.

Na terenie kempingu znajduje się kilkadziesiąt domków, mogących pomieścić łącznie 280 kempingowiczów. Każdy bungalow, jak tutaj nazywa się te niewielkie domki, wyposażony jest w prysznic, termę, klimatyzację, elektryczny czajnik do wody. Na terenie kempingu znajduje się stołówka, gdzie za niewielką opłatą (przec. 15 zł) możemy zjeść śniadanie, lunch i kolację. Takie same dla wszystkich, więc bez wyboru (za wyjątkiem specjalnych zamówień).

Wynajęcie domku kosztuje ok. 200 dolarów za dzień/noc, czyli 100 zł. Opłata więc nieduża, mając na uwadze, że domki mogą pomieścić 4-6 osób i więcej. Utrzymanie ośrodka finansuje jednak rząd, stąd tak niskie opłaty.

W Lady MacLehose Holiday Village znajdziemy wszystko co może zadowolić młodsze i starsze dzieci jak: basen, korty tenisowe, ścianki wspinaczkowe, sale gimnastyczne etc. etc. Lista atrakcji jest duża a znaleźć wszystkie można na stronie ośrodka: http://www.lcsd.gov.hk/en/camp/p_lmhv.php

Starsze osoby tj. rodzice, ciotki i wujkowie jak w moim przypadku, mogą się trochę wynudzić, szczęśliwie świeże powietrze rekompensuje wszystkie niedogodności.