Należy oddać cześć zmarłemu Szeto Wah

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Brązowe popiersie  Sheto Wah, zostało wystawione wczoraj w Professional Teachers’ Union w Mong Koku, by każdy mógł oddać cześć zmarłemu na raka bojownikowi walki o wolność i demokrację w Chinach.

Popiersie zostało podarowane Sheto w 70-tą rocznicę jego urodzin, lecz na jego prośbę było trzymane w szafie. Szeto Wah nie chciał by go idealizowano.

Obok popiersia i księgi pamięci, Stowarzyszenie Zawodowych Nauczycieli postawiło donice z kwiatami orchidei, symbolizującymi ludzi o szlachetnym charakterze i prawości.

Księga  kondolencyjna została również wystawiona w biurze stowarzyszenia w Causeway Bay.

Uroczystość upamiętniająca Szeto Wah odbędzie się 28 stycznia w Tsim Sha Tsui Baptist Church. Uroczystość pogrzebowa dzień później w St Andrew’s Church w Tsim Sha Tsui.

Tymczasem związkowcy oraz Liga Społecznych Demokratów (League of Social Democrats) naciskają rząd w Hongkongu by wyraził zgodę na przyjazd do Hongkongu i udział w uroczystościach pogrzebowych Szeto Wah, przebywających na politycnym wygnaniu  chińskich dysydentów – Wang Dan i Wu’erkaixi. Szanse na to jednak są znikome.