Nie zdążyli na głosowanie

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”eocNNg8PrrI”]

Hongkong. Reformy odrzucone! Za opowiedziało się jedynie 8 ustawodawców, przeciw było 28. Tuż przed głosowaniem wszyscy prorządowi posłowie opuścili salę i nie wzięli udziału w głosowaniu.

Dość tajemnicze opuszczenie sali obrad przez prorządowych parlamentarzystów na minutę przed głosowaniem, nie było oznaką protestu a zwyczajnym nieporozumieniem. W oczekiwaniu na chorego Lau Wong-fat, parlamentarzyści zażyczyli sobie 15 minutową przerwę, na co nie zgodził się prezydent parlamentu Jasper Tsang. Licząc jednak na brak wymaganego kworum, popierający rząd parlamentarzyści gromadnie opuścili salę obrad. I tu się przeliczyli, gdyż na sali pozostali członkowie Liberal Party. Jako, że partia ta ostatnio jest ignorowana zarówno przez rząd Hongkongu jak i Chin, ktoś najprawdopodobniej zapomniał lub celowo nie przekazał ustawodawcom Liberal Party by także opuścili salę.

A na powrót już było za późno. Głosowanie się rozpoczęło a ci, którzy najmocniej walczyli o zatwierdzenie plany reform, nie wzięli w nim udziału.

I śmieszne i żałosne to. Także głupoty nie brakuje.