Odważna Denis

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”hSOJJEtxNPw”]

Doceniać należy tych, dla których wartości uniwersalne jak wolność słowa i demokracja, są ważniejsze od pieniędzy. Gwiazdka cantopop Denis Ho jest jednym z nielicznych artystów, mających odwagę wesprzeć Ruch Parasolek (Umbrella Movement) i protestujących studentów. Popełniając niejako finansowe samobójstwo (artyści w Hongkongu w dużym stopniu opierają się na sprzedaży płyt i koncertowaniu w Chinach) Denis Ho pokazała tutaj jaja, w przeciwieństwie do słynnego saksofonisty Kenny G.

(Kenny G początkowo  poparł protestujących, lecz wystarczyło niewielkie ostrzeżenie z Chin by wszystkiego publicznie się wyparł).

Denis Ho z pewnością wzorowała się na postawie nieżyjącej już wielkiej gwiazdy muzyki cantopop Anity Mui, która stanęła po stronie studentów z Placu Tienanmen w 1989 roku, doprowadzając tym samym to zakazu sprzedaży jej płyt w Chinach (Anita Mui była nie tylko mentorką Denis Ho ale i początkującą gwiazdkę wypromowała).

Przeczytaj: http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1634254/canto-pop-star-denise-ho-vows-fight-democracy-despite-mainland