[tvideo type=”youtube” clip_id=”VV4NyC4Jif8″]
Kilkaset osób przyszło do kościoła Św. Andrzeja w Tsim Sha Tsui na pogrzeb Szeto Wah a około tysiąca oglądało ceremonię na ekranach zainstalowanych przed kościołem. Pogrzeb poprzedziły 4 krótkie uderzenia kościelnego dzwona i 6 długich, by upamiętnić walkę Szeto Wah broniącą powstanie na Placu Tienanmen w 1989r. (Powstanie rozpoczęło się 4 czerwca).
Po pogrzebie trumna z ciałem Szeto Wah została przewieziona do krematorium w Chai Wan. Życzeniem Szeto Wah było by połowa prochów rozsypana została na wodach Hongkongu a połowa w pobliżu Chin kontynentalnych. (W związku z prowadzoną działalnością polityczną Szeto Wah miał zakaz wjazdu do Chin)
Na kilka godzin przed oficjalną uroczystością pogrzebową odbyło się publiczne pożegnanie Szeto Wah, w którym wziął udział m.in. szef rządu Donald Tsang. Gdy po kilku minutach wraz z innymi urzędnikami rządowymi opuścił kościół, usłyszał od zgromadzonego tłumu kilka niepochlebnych uwag.
(Donald Tsang w ostatniej chwili zrezygnował z przyjścia na pogrzeb, mimo że wcześniej otrzymał 10 zaproszeń; prawdopodobnie na skutek nacisków Chin; co wywołało falę krytyki wśród polityków i społeczeństwa).
W publicznym pożegnaniu pojawił się reprezentujący Polskę w Hongkongu Konsul Generalny (o ile się nie mylę), za co mu chwała.