Sukces HKTV

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments


Ponad 640 tyś Hongkończyków, wybrało w środę HKTV, nową telewizję na rynku biznesmena Ricky Wong, zamiast rocznicowy program monopolisty TVB. Jeśli dodać to tego nieautoryzowane platformy internetowe jak UStream (w chwili obecnej nie ma oficjalnej możliwości oglądania HKTV poza Hongkongiem), to liczba widzów HKTV w pierwszy dzień nadawania zbliżyła się do miliona.

Mimo niewątpliwego sukcesu, Ricky Wong nie zamierza rezygnować ze starań o licencję na nadawanie telewizji naziemnej. Chociaż internet jest dobrem powszechnym w Hongkongu (często przesyłany za pomocą przewodów światłowodowych) to nadal starsze osoby mają spory problem korzystania z internetu, w tym sporą trudność może im sprawić ściągnięcie odpowiedniej aplikacji umożliwiającej odbiór telewizji internetowej.

Rząd Hongkongu odmawiając HKTV prawa do nadawania naziemnego, nie zgadzając się także na przesyłanie sygnału telewizyjnego za pomocą sygnału komórkowego (telewizja mobilna), robi niejako wszystko by chronić monopolistę TVB, oraz przynoszącą straty i kiepską programowo telewizję ATV.