Taksówki w Hongkongu

  • Post category:Porady
  • Post comments:0 Comments

Hongkong TaksówkaNie bójmy się używać taksówek w Hongkongu. To jedna z najbardziej przyjaznych form transportu. Jeśli na przykład z naszego hotelu na półwyspie Kowloon chcemy szybko dostać się na słynna Promenadę Gwiazd w Tsim Sha Tsui a nie wiemy jaki wziąć autobus/metro, skorzystajmy z taksówki.

Przeciętnie za 15 minutową  przejażdżkę zapłacimy 15-20 zł a zyskamy sporo na czasie. Za przewóz bagażu w bagażniku taksówki zapłacimy ekstra kilka złotych. Ważne! W taksówkach należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.

Ze względu na słabą znajomość angielskiego taksówkarzy, należy miejsce gdzie chcemy się udać (o ile nie jest to miejsce nie jest powszechnie znane jak The Peak), napisać wcześniej na karteczce (w języku angielskim lub jeszcze lepiej w chińskim (tradycyjnym) i pokazać kierowcy.

Taksówki na głównej wyspie Hongkong i Kowloon mają kolor czerwony, w Nowych Terytoriach (New Territories) – zielony a na wyspie Lantau  – niebieski.

Uwaga! Taksówki nie powinny nam zastąpić innych form transportu w Hongkongu. Warto skorzystać choć raz z nowoczesnego metra, promu Star Ferry a nawet zwykłego piętowego autobusu.

Kierowcy mogą odmówić nam przejazdu, jeśli podróż będzie zbyt krótka.