W maju otwarcie Pac On Taipa Ferry

  • Post category:Makau
  • Post comments:0 Comments

Długo oczekiwane otwarcie nowej przystani promowej Pac On w Taipa (Makau), nastąpi już w maju, o ile termin po raz kolejny nie zostanie przesunięty.

To dobra wiadomość dla wszystkich podróżnych planujących w najbliższym czasie wyprawę na malownicze wyspy Makau – Coloane i Taipa, oraz do luksusowych kasyn znajdujących się na tzw. Cotai Strip. Obecna przystań przy stale rosnącej liczbie turystów, jest już mocno przeciążona i do przyjemności z pewnością nie należy długie oczekiwanie na odprawę, a to niestety codzienność

Budowę przystani rozpoczęto w 2005 roku. Pierwotnie miała kosztować 583 mln patacas (ok 300 mln zł), choć ze względu na zmianę projektu i rozbudowę przystani, koszt budowy wzrósł do 3,8 mld patacas (1,9 mld zł).

Nowa przystań będzie miała powierzchnię 25 boisk piłkarskich a dzięki 42 stanowiskom odprawy, zdolna będzie obsłużyć 420 tyś. pasażerów dziennie, tj. mniej więcej tyle ilu turystów w wielkanocny weekend odwiedziło Makau. Oprócz możliwości zacumowania 16 promów, na dachu budynku będzie 6 stanowisk dla helikopterów.

Przystań Pac On Taipa Ferry wraz z bezzałogową, automatyczną kolejką naziemną (Macau Light Rail Transit), która połączy półwysep Makau z wyspami Taipa i Coloane (2019-2020), jeszcze bardziej uatrakcyjni Makau, które już obecnie jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast na świecie.