W Nam Koo Terrace straszy…

[tvideo type=”youtube” clip_id=”I2WjqJ0Ik5Q”]

W 2003 roku grupa nastoletnich łowców duchów, postanowiła spędzić noc w Nam Koo Terrace, opuszczonym domu przy Ship Street w Wan Chai. W trakcie wchodzenia do budynku(co zajmuje trochę czasu, sam próbowałem) trójka dziewczyn została opętana przez ducha. Wezwana na pomoc policja nie była w stanie uspokoić dziewczyn, które rzucały się i gryzły. Dziewczyny natychmiast trafiły do szpitala. Badania wykluczyły obecność narkotyków we krwi opętanych poszukiwaczek duchów.

Dwupiętrowy budynek z czerwonej cegły zbudowany został w latach 1915-1921 i należał do bogatego kupca z Szanghaju.

W czasie okupacji japońskiej Hongkongu, Nam Koo Terrace przeznaczony został na wojskowy “dom uciech”,  w którym zmuszano kobiety do prostytucji. Od 1993 r. posiadłość należy do Hopewell Holdings, właściciela pobliskiego Hopewell Centre (siedziby m.in. polskiego konsulatu). Początkowo Nam Koo Tarace miał zostać zburzony celem wybudowania Hopewell Centre II, szczęśliwie mimo akceptacji rządu budowa nie ruszyła i są szanse na konserwacje budynku jak i przyległych terenów.

Kilka miesięcy temu wznowiono prace przy Nam Koo Terace. Budynek jest szczęśliwie zabezpieczony (a na pewno był jeszcze nie tak dawno) i nic nie wskazuje by przeznaczono go do rozbiórki.