Wściekła Pani Kwan

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

No to oberwało się i Sekretarzowi (ministrowi) ds. Pracy Matthew Cheung i szefowi rządu Leung Chun-ying, i właściwie całemu rządowi.
W trakcie specjalnego, otwartego dla publiczności zebrania w parlamencie, dotyczącego opieki społecznej, jedna z pań – Kwan Wing-yi, nie wytrzymała i wyganęła wszystko co miała na sercu, obecnemu na sali ministrowi.

[tvideo type=”youtube” clip_id=”nCc-iDCNCyI”]

W skrócie (napisy angielskie możemy znaleźć klikając w ustawienia materiału filmowego) Kwan Wing-yi zarzuciła rządowi m.in.: wydawanie miliardów na realizacje politycznych projektów (narzuconych rzez Chiny) jak most łączący Chiny z Honkongiem i Makau, porwania przez Chiny wydawców książek politycznych, brak wystarczającego wsparcia osób biednych, niewielkie szanse na rozsądny system emerytalny, nierozliczone afery z udziałem policji, brak śledztwa w sprawie łapówki przekazanej obecnemu szefowi rządu, niemożność elekcji szefa rządu Hongkongu w wyborach bezpośrednich i … jeszcze więcej.

Warto przyjrzeć się twarzy Kwan Wing-yi .. Wściekła, pełna napięcia i złości. O krok od eksplozji.

I takie obecnie mamy społeczństwo Hongkongu, postawione pod murem, gotowe do wybuchu, do podjęcia działań ekstremalnych, czego ostatnim przykładem są starcia z policją w Mongkoku.
Kto wie czy Chiny już tego nie dostrzegły (raczej na pewno) i nie podjęły w związku z tym pewnych kroków… Wczorajsza wypowiedź Sekretarza ds. Finansów John’a Tsang, oficjalnie w związku kolejną nadwyżką budżetową, na początku wystąpienia bardziej przypominała przemowę przyszłego-nowego szefa rządu niż ministra finansów, co z zadowolniem podchwyciło wielu polityków propekińskich ale i opozycyjnych.