A co dziesiąty to milioner

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Według sondażu przeprowadzonego przez Citibank, ilość milionerów w Hongkongu wzrosła o 22% w porównaniu do roku ubiegłego i liczy obecnie 732 tyś osób (ponad 10% społeczeństwa).

Każdy z milionerów ma aktywa płynne (depozyty, fundusze inwestycyjne,akcje lub obligacje) w wysokości 1 miliona dolarów (400 tyś zł) lub większe, choć sama wielkość aktywów stopniała o 30% do przeciętnie 3,1 mln dolarów (ok 1,2 mln zł).

Dzielnicą Hongkongu, w której mieszka najwięcej milionerów jest Wan Chai – 46 tysięcy tj. 6 % ogółu wszystkich milionerów Hongkongu i 32% wszystkich mieszkańców dzielnicy.

Jednak jest i smutniejsza część wiadomości, jeden z milionerów na dziesięciu, rozważa emigrację a im więcej milioner milionów ma na koncie, tym większą chęć ma na wyprowadzkę z miasta. Preferowane miejsca emigracji hongkońskich milionerów to: Australia, Kanada, Stany Zjednoczone i Tajwan.
Głównym powodem emigracji bogatych mieszkańców Hongkongu jest zapewnienie lepszej edukacji dzieciom jak i niestabilna sytuacja polityczna miasta.