Czas ucieka dla różowych delfinów

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”2p1ozZUDyBw”]

W 2003 roku w wodach Hongkongu żyło 158 różowych delfinów, obecnie ich liczba spadła do 61. Dr. Samuel Hung z organizacji Hong Kong Dolphin Conservation Society, obwinia za taki stan rzeczy rząd Hongkongu i hałas wytwarzany przy budowie mostu łączącego Hongkong z Zhuhai i Makau.

Mimo opozycji społeczeństwa i wyraźnie negatywnego wpływu prac konstrukcyjnych na populację delfinów, budowa została podjęta z powodów politycznych, celem szybszej integracji Hongkongu i Makau z Chinami kontynentalnymi.

Nie bez znaczenia na ilość różowych delfinów w Hongkongu było otwarcie portu lotniczego Chek Lap Kok, a tu sytuacja może jeszcze znacznie uleć pogorszeniu, biorąc pod uwagę zaawansowane plany budowy trzeciego pasa startowego.

W ochronę delfina różowego oprócz Hong Kong Dolphin Conservation Society,  aktywnie włączyło się ostatnio WWF Hong Kong. W niedawnych wyborach Miss Hong Kong TVB, jeden z różowych delfinów o imieniu Ruby, zgłoszony został do konkursu. I choć kandydatura Ruby nie została zaakceptowana to na delfiny nadal można głosować, wysyłając petycję do rządu Hongkongu i domagając się się przeznaczenia wód otaczających zachodnią części wyspy Lantau i wysp Soko na park wodny.