Dramy HKTV nie dla mieszkańców Hongkongu

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Wygląda na to, że telewidzowie poza granicami Hongkongu, w tym w Chinach, szybciej obejrzą najnowsze produkcje telewizyjne HKTV (Hong Kong Television) Ricky Wong niż telewidzowie w Hongkongu.

W kończących się właśnie targach Filmart, największych azjatyckich targach telewizyjnych, mających miejsce w Convention and Exhibition Centre w Hongkongu, zainteresowanie dramami HKTV przerosło wszystkich oczekiwania. Wielu zagranicznych nabywców gotowych było za produkcje HKTV zapłacić więcej niż za dramy monopolisty TVB. Co ciekawe wśród potencjalnych nabywców są także chińskie portale internetowo-telewizyjne, mogące wyłożyć nawet 1 milion juanów (ok 500 tyś zł) za każdy epizod dramy.

Aktualnie HKTV oferuje 15 dram, łącznie z 208 epizodami i 4 programy rozrywkowe z 68 epizodami.
Niestety telewizja Ricky Wong nie otrzymała w ub.roku licencji na nadawanie telewizji naziemnej a i obecny plan uruchomienia telewizji mobilnej w lipcu, z dużym prawdopodobieństwem ulegnie zmianie. Właściciel HKTV Ricky Wong zainwestował do tej pory ponad miliard dolarów (ponad 400 mln zł), w tym płacą za każdy odcinek dramy przec. milion dolarów (400 tyś zł)

O kłopoty HKTV powszechnie obwinia się centralny rząd Chin, lokalny Hongkongu pozostający co oczywiste pod wpływem decyzji rządu centralnego oraz wspomnianą wcześniej telewizję TVB, obawiającą się konkurencji na rynku dram.