Druga runda konsultacji

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”n9ZghMk-ztE”]

Wszystko wskazuje na to, że rządu Hongkongu przygotowany jest na veto pandemokratów i stąd w kolejnej i ostatniej już rundzie konsultacji społecznych nad sposobem wyboru szefa rządu Hongkongu w 2017 roku, nie zaoferował opozycji niczego co mogłoby spowodować zmianę stanowiska pandemokratów, zdecydowanych zawetować niekorzystną dla hongkońskiej demokracji ustawę.

A wystarczyło zaproponować choćby niewielkie zmiany składu komitetu nominacyjnego, które dałyby cień szansy kandydatom opozycji, otrzymania nominacji na szefa rządu. Złożone wczoraj propozycje w parlamencie Hongkongu przez Sekretarza Rządu Carrie Lam, sztywno trzymają się ram wyznaczonych przez chiński parlament.

Spodziewając się tego, parlamentarzyści opozycji tuż przed wystąpieniem Carrie Lam, demonstracyjnie opuścili salę obrad trzymając w górze rozłożone żółte parasole, symbol hongkońskiej rewolucji.

Dowiedz się więcej: http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1675987/pan-democrats-hoist-umbrellas-carrie-lam-announces-new-political