Hong Kong Disneyland wychodzi z kryzysu

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Wraz ze wzrostem dochodów, Hong Kong Disneyland planuje wybudowanie trzeciego już hotelu na terenie parku rozrywki. Liczący 750 pokoi hotel ma kosztować 809 mln dolarów (324 mln zł) a pożyczkę na ten cel Disneyland ma otrzymać od rządu, który ma większościowe udziały w parku (52%).

Rekordowo wysoka liczba odwiedzających hongkoński Disneyland (7,4 mln w ost. roku), wysokie obłożenie pokoi hotelowych w aktualnych hotelach (94%) oraz wzrost zysku netto o 15% do 224 mln dolarów (90 mln zł) z pewnością zadecydują o przyznaniu pożyczki.

Hotel ma być częścią powstającego nowego tematu parku – lasy tropikalne, który kosztować ma 4,26 mld dolarów (1,7 mld zł), z czego Walt Disney sfinansuje 1,7 mld dolarów w gotówce i pożyczy parkowi 1,15 mld dolarów. Hong Kong Disneyland z własnych środków wyłoży 600 mln dolarów a rząd 809 mln, o ile pożyczkę zatwierdzi hongkoński parlament Legco.

Hong Kong Disneyland i Ocean Park to bez wątpienia dwa  przedsiębiorstwa (parki rozrywki ale i ogromne firmy), które najwięcej skorzystały z otwarcia Chin i zwiększonej ilości chińskich turystów w Hongkongu. Jeszcze niedawno na krawędzi upadku, dziś odnotowują wysoki zyski.