Miasto strachu

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Czternastoletnia dziewczynka, którą policja przyłapała za narysowanie kredką kwiatka na tzw. Lennon Wall, została oddana na trzy tygodnie do domu zastępczego a jej ojciec może stracić prawo do opieki.

Lennon Wall to ściana przy schodach w dzielnicy Admiralty, prowadzących do kładki nad ulicą Harcourt Road, która zasłynęła z umieszczania przez mieszkańców Hongkongu samoprzylepnych kartek z żądaniami demokracji, jak i wspierającymi protest studentów, w okresie ponad dwumiesięcznego Ruchu Parasoli.

Dziewczyna została aresztowana w godzinach porannych 23 grudnia i zatrzymana w areszcie na 17 godzin. Następnie wysłano ją na 3 tygodnie do domu zastępczego, a sąd ma rozpatrzyć policyjny wniosek (care and protection order) o pozbawieniu ojca czternastolatki praw rodzicielskich.

Ojciec dziewczynki cierpiący na poważne uszkodzenie słuchu, w emocjonalnym oświadczeniu zapowiedział, że nie opuści teraz córki na krok.

Posiedzenie sądu odbędzie się w połowie stycznia. Do zbadania sprawy wyznaczony został pracownik socjalny. Na podobny proces oczekuje czternastoletni chłopiec, którego policja zatrzymała w czasie likwidowania protestu studentów w Mongkoku.

Podejmowane przez policję działania, mają wyraźnie na celu wzbudzenie strachu wśród mieszkańców Hongkongu. Zobacz także: www.hongkong.info.pl/nowe-dowody-z-rfid-w-2018

 

RTHK, SCMP, HKEJ

Zdjęcie: Hong Kong Economic Journal