Hongkong – nowa linia metra

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”gcsyZk7E_Yo”]
Nowa linia metra MTR, West Island Line, otwarta została dzisiaj w Hongkongu. Linia łączy Kennedy Town z Sheung Wan i z pewnością jest istotną alternatywą do podróżowania autobusem. Każdy kto choć raz próbował dostać się o 8 rano do pracy w Central z Kennedy Town, wie ile nerwów i czasu taka podróż do tej pory kosztowała. Co ciekawe pospieszny autobus 5X trasę powrotną (Central-Kennedy Town) przemierza zaledwie w 5 minut.

Dowiedz się więcej o nowej linii metra: http://www.scmp.com/news/hong-kong/article/1669506/smooth-start-first-passengers-try-out-mtrs-new-kennedy-town-link

Z ciekawostek, na nowych stacjach metra zainstalowano automaty do biletów, w których można zakupić zwykły bilet na metro… płacąc kartą Octopus. Nie do końca ta nowa funkcja jest zrozumiała dla mieszkańców Hongkongu. Każdy przecież ma kartę Octopus, podróżowanie przy pomocy której jest i tańsze, i prostsze. Po co więc kupować bilet zwykły za pomocą karty Octopus? Dla jasności, nawet i turysta będący przejazdem może od ręki otrzymać Octopus, a nawet jeśli się to mu nie będzie chciało to bilet kupi za pomocą karty płatniczej czy gotówki. Oczywiście są sytuacje, że nagle skończą się nam środki na naszej karcie Octopus, i nie mamy gotówki, wówczas osoba podróżująca może nam kupić bilet korzystając ze swojej katy Octopus. Raczej rzadkie będą takie sytuacje, lecz kto wie?!