I problem z głowy!

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Zapewne wielu z Was myśli, że Polska to zwariowany kraj, ale
Hongkong lepszy wcale nie jest. W związku z przyszłotygodniową wizytą przewodniczącego parlamentu chińskiego w Hongkongu Zhang Dejiang, rząd rozpoczął akcję… wzmacniania/przyklejania kostek chodnikowych do podłoża. Oczywiście nie w całym Hongkongu a w pobliżu budynków rządowych i lokalnego parlamentu w Tamar oraz Hong Kong Convention & Exhibition Center, gdzie przewodniczący parlamentu Chin się pojawi.
Zapewne to w obawie, że a nuż ktoś sfrustrowany, podobnie jak w Mongkoku w pierwszy dzień Nowego Roku Chińskiego, użyje kostek chodnikowy do wyrażenia swojej złości. Przeczytaj: http://www.hongkong.info.pl/fishballrevolution/

Zamiast więc rozwiązać realne problemy dręczące Hongkong, lepiej użyć kleju. Nieszczęśliwie dla pomysłodawcy, ulewa jaka przeszła nad miastem we wtorek, zmyła świeżo położony klej i akcję trzeba będzie powtórzyć.

Jak podaje Richard Scotford nad bezpieczeństwem Zhang Dejiang czuwać będzie 5 tyś policjantów, w tym aż 1 tyś pilnować będzie hotelu, w którym przewodniczący chińskiego parlamentu będzie mieszkać.