Kobinezon Bruce’a Lee sprzedany

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Słynny kombinezon Bruce’a Lee sprzedano na aukcji w Hongkongu za 780 tysięcy dolarów (780.000 HKD tj. ok 310 tyś. zł). Nabywcą został azjatycki kolekcjoner.

Wykonany z poliestru żółtoczarny kombinezon, jest jednym z dwóch uszytych dla mistrza przez hongkońskiego krawca na potrzeby filmu „Game of Death” i do tej pory był w posiadaniu hollywoodzkiego kolekcjonera związanego z branżą filmową. Drugi kombinezon znajduje się aktualnie na wystawie poświęconej Bruce Lee w Hong Kong Heritage Museum. Oprócz kombinezonu wczoraj pod młotek poszło także 13 innych pamiątek związanych z Bruce Lee.

Oryginalność kostiumu zakwestionował hongkoński fanklub Bruce’a Lee, choć prezentująca ubranie wiceprezes domu aukcyjnego Spink China Anna Lee (niespokrewniona), powiedziała że zarówno kostium jak i wszystkie pamiątki wystawione na aukcji posiadają certyfikaty oryginalności wydane przez przyjaciół Bruce’a i jego uczniów. Słynnny kostium skurczył się po praniu, ma uszkodzony suwak zamka z tyłu a na odwrocie kołnierzyka ma napis czerwonym markerem po chińsku: ‘‘Property of Golden Harvest Studios.’’