Kowloon Park

Kowloon Park – oaza spokoju w centrum Tsim Sha Tsui. Park otworzył roku 1970 gubernator David Trench, przekształcając koszary wojskowe tzw. Whitfield Barracks, burząc w tym celu ponad większość budynków (baraków).

Na początku XIX wieku Siły Zbrojne Jej Królewskiej Mości zarządzające terenem, postawiły 85 baraków dla hinduskich żołnierzy oraz meczet. W 1967 roku Brytyjczycy przekazali teren rządowi kolonialnemu a ten postanowił w tym miejscu stworzyć miejski park. Ze wspomnianych 85 baraków, przetrwały zaledwie 4.

W odnowionych blokach S61 i S62 (wybudowane ok 1910r.) mieści się obecnie Hong Kong Heritage Discovery Centre, do którego warto na chwilę zajrzeć. W Hong Kong Heritage Discovery Centre (wstęp bezpłatny) można zapoznać się z historią miasta w klimatyzowanych pomieszczeniach (co jest ważne szczególnie upalnym latem) ) i połączyć się z rządową siecią WiFi.

Kowloon Park w przeciwieństwie do innych miejskich parków w Hongkongu, ma swój unikalny charakter… Choć trudno zdefiniować co czyni Kowloon Park miejscem wyjątkowym. Jako, że park położony jest stosunkowo blisko nabrzeża, turyści dysponujący wolnym czasem, powinni na krótki spacer do Kowloon Park zajrzeć.