Na muzeum Bruce’a Lee jeszcze poczekamy

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

Mimo, że w tym roku mija 70 rocznica urodzin Bruce’a Lee to i tak niewielkie są szanse by muzeum Bruce’a w Hongkongu powstało w najbliższych kilku latach. Muzeum ma powstać w rezydencji Bruce’a Lee, przy 41 Cumberland Rd. w Hongkongu, w której mistrz spędził ostatnie chwile swojego życia.  Posiadłość zakupił biznesmen Yu Pang-ling ok. 2 lat temu i przekazał rządowi Hongkongu na cele muzealne. Wcześniej znajdował się tam hotel miłości z pokojami wynajmowanymi na godziny…

Opóźnienia w tworzeniu muzeum spowodowane są planami pogłębienia piwnic. Nieruchomość ma 2 piętra nad ziemią i 1 piętro pod ziemią. By zachować dwupiętrową strukturę i pomieścić biura fundacji dobroczynnej biznesmena i darczyńcy Yu, należałoby dobudować 2 piętra pod ziemią. (sale wystawiennicze, pokój kung fu, biblioteka i sklep z pamiątkami znajdować się będzie w pomieszczeniach nad ziemią).

Jednak by zbudować dodatkowe 2 piętra pod ziemią, potrzebna jest zgoda Town Planning Board, gdyż że nie wiadomo czy taka konstrukcja nie naruszyłaby struktury położonych obok budynków. Rządowi nie podoba się także, idea prywatnej fundacji w muzeum. Z pewnością rząd i Yu Pang dojdą do porozumienia, choć nie wiadomo kiedy. Obecnie pozostaje zwiedzanie otaczających posiadłość murów.