Najlepszy termin na wycieczkę do Hongkongu

  • Post category:Porady
  • Post comments:0 Comments

HongkongW jakim terminie najlepiej wybrać się do Hongkongu?

Zapewne dużo tutaj zależy od terminu otrzymania urlopu przez  podróżnika, choć wcześniej nie zaszkodzi przyjrzeć się kilku faktom.

Jesienią Polskę nawiedzają już pierwsze chłody, a w Hongkongu ciągle jest gorąco (przec. +28 do +30 st. C). W październiku temperatura nieco opada (+25 do+28 st. C). Kolejne 2-3 kreski mniej na termometrze pojawią się w listopadzie i grudniu. Nie można także narzekać na styczeń i luty. Choć jest zdecydowanie chłodniej (często poniżej + 15 st. C) i chyba trochę wilgotniej.

W marcu pojawiają się już pierwsze deszcze (zimą na ogół nie pada) i niby cieplej (pow. +20) ale za to bardzo wilgotno. Dobrze do Hongkongu przyjechać wiosną (kwiecień-maj). Dużo słonecznych dni i ciepło (20-30 st. C). Choć tutaj należy wziąć pod uwagę pojawiający się smog, nieraz ogarniający miasto.

A latem już jak to latem. Gorąco (do + 34 st. C) i wilgotno. Dość nagle pojawiają się latem tajfuny i duże opady, tak duże że przez dzień a nawet dwa trzeba pozostać w hotelu. Za to słońca na pewno latem w Hongkongu nie zabraknie.

Przed przyjazdem konieczny powinniśmy sprawdzić prognozę pogody: http://www.hko.gov.hk/contente.htm