Pożar w North Point

  • Post category:News
  • Post comments:0 Comments

[tvideo type=”youtube” clip_id=”M01DljcKqr8″]

Dwadzieścia pięć osób odniosło obrażenia w niedzielnym pożarze budynku Continental Mansion w North Point. Pożar strawił bambusowe rusztowanie przylegające do budynku oraz częściowo pomieszczenia na 3 piętrze, w których znajdował się hostel Yesinn. Poszkodowani to głównie mieszkańcy hostelu. Według różnych źródeł od 4 do 5 osób przebywa w szpitalu w stanie krytycznym, kolejnych 4 stan określa się jako ciężki.

W budynku znajdowało się 5 licencjonowanych hosteli. Ze względu na wiek, budynek był wyłączony z konieczności dostosowania do najnowszych przepisów/regulacji przeciwpożarowych – Fire Safety (Buildings) Ordinance.

Nie sądzę, że to zdarzenie, tragiczne dla poszkodowanych, negatywnie wpłynęło na postrzeganie hosteli jako doskonałego źródła taniego zakwaterowania w mieście. A powinno, choćby dlatego, że hostele mieszczą się przeważnie w starych budynkach, nie objętych nowymi przeciwpożarowymi regulacjami. Sam spędziłem raz kilka dni w podobnym hostelu jak Yesinn. To, że jest czysto i nawet ładnie na pierwszy rzut oka a hostel jest licencjonowany, nie ma nic wspólnego z bezpieczeństwem. Rozumiem, że w podróży każdy grosz się liczy, lecz lepiej dołożyć kilkaset złotych i znaleźć lokum w porządnym hotelu.